znajdz produkt
 
KOLUMNY GŁOŚNIKOWEKOLUMNY GŁOŚNIKOWE PRESTIGEZESTAWY GŁOśNIKOWESUBWOOFERYGŁOŚNIKI INSTALACYJNEPRODUKTY ARCHIWALNE
startKolumnyKolumnyZestawySubwooferyGŁoŚnikiProduktylinkikontakt
START              NASI
PARTNERZY
 KONTAKT
 
 
 
 

CENNIK ZESTAWY GŁOśNIKOWE

Powiększ zdjęcie nr 2
Powiększ zdjęcie nr 3
Powiększ zdjęcie nr 4
Powiększ zdjęcie nr 5
Powiększ zdjęcie nr 6
Powiększ zdjęcie nr 7
[ Tannoy ARENA White ]
Powiększ zdjęcie nr 8
Powiększ zdjęcie nr 9
Powiększ zdjęcie nr 10
Zamów produkt przez formularz www

80 lat tradycji zobowiązuje, ale zmusza też do stałego poszukiwania nowych dróg rozwoju. Tym razem szkocki Tannoy wtłoczył swoje sztandarowe rozwiązania (WideBand TM i Dual Concentric TM) w bardzo nowoczesną, a równocześnie pięknie zwartą koncepcję systemu kina domowego.

Zestaw Arena, składa się z pieczołowicie wymodelowanych czterech głośników satelitarnych, podwojonego głośnika centralnego i podpierającego wszystko w zakresie najniższych częstotliwości, aktywnego subwoofera. Całość jest wykonana z niebywałą starannością i dbałością o wszelkie szczegóły.

Arena dostępna jest w czterech kolorach: białym, srebrnym, brązowym (bardziej wiśniowym) i ultra eleganckim czarnym. Wszystkie barwy wykończono na wysoki połysk, tak, że obudowy wyglądają jak fragmenty ekskluzywnej limuzyny. Jako wyposażenie dodatkowe, można dokupić, również świetnie wymodelowane, stalowe podstawki do głośników satelitarnych i centralnego, które są także wykończone w ten sam perfekcyjny sposób jak obudowy głośników.

Wewnątrz nowoczesnych obudów głośnikowych odnajdujemy równie nowoczesny, szerokopasmowy (WideBand TM), agregat wykorzystujący technologię Dual Concentric. U podstaw stworzenia tej zaawansowanej konstrukcji leży przeświadczenie, że odtwarzanie pełnego pasma częstotliwości akustycznych z jednego punktu, jest dla efektu końcowego bardzo korzystne. Dual Concentric, przez odpowiednie wzajemne usytuowanie głośnika niskośredniotonowe i , w przypadku zestawu Arena, supertweetera, zapewnia właśnie, punktowe źródło dźwięku. Zasadniczą zaletą takiego rozwiązania jest praktyczne wyeliminowanie zniekształceń fazowych, powstających w wyniku reprodukowania tego samego tonu przez dwa źródła znajdujące się od słuchacza w różnych odległościach. Sytuacja taka występuje we wszystkich tradycyjnych konstrukcjach a na pewno w tych, które znajdują się w porównywalnym zakresie cenowym. Inną korzyścią jaką oferuje Dual Concentric, to bardzo dobre dopasowanie charakterystyk kierunkowych obu, wchodzących w skład agregatu, głośników. Uzyskujemy dzięki temu bardzo realistyczne oddanie usytuowania muzyków na hipotetycznej scenie.

W głośnikach satelitarnych (obudowa Bass Reflex) i centralnym systemu Arena, wykorzystano po raz pierwszy w historii głośnik Dual Concentric o tak niewielkiej membranie niskośredniotonowej. Jej średnica wynosi zaledwie 100 mm, a wykonana jest, jak we wszystkich głośnikach Tannoy’a, z włóknistej celulozy. W centralnej części głośnika, tam gdzie normalnie znajduje się nakładka przeciwpyłowa, w rozwiązaniu Tannoy’a odnajdujemy małą tubkę (Tannoy Tulip Waveguide) zwiększającą impedancję akustyczną w którą promieniuje głośnik, a także odpowiednio formującą charakterystyki kierunkowe znajdującego się za nią głośnika. Kopułowa membrana głośnika superwysokotonowego wykonana jest z tytanu i ma średnicę 19mm a napędzana jest magnesem neodymowym. W głośniku centralnym, oprócz agregatu Dual Concentric umieszczono także dodatkowo, 100 milimetrowy, głośnik niskotonowy.

Bardzo ciekawą konstrukcję ma aktywny głośnik niskotonowy wchodzący w skład systemu Arena. Intrygująco spłaszczona obudowa pozwala w swobodny sposób umieścić subwoofer w wielu nietypowych miejscach, chociażby za zasłoną czy pod kanapą, oczywiście tylko wówczas gdy chcemy tę urodziwą rzecz ukryć. Za reprodukcję basu odpowiedzialny jest 10 calowy głośnik z bardzo solidnym pierścieniem zewnętrznym i potężnym układem magnetycznym. Do jego zasilania, zastosowano wzmacniacz o efektywnej mocy 300W, skonstruowany w hybrydowej, analogowo/cyfrowej technologii BASH. Na tylnej ściance dostępnych jest wiele regulacji, wraz z korekcją brzmienia w regulowanym zakresie częstotliwości, pozwalających precyzyjnie dopasować walory brzmieniowe subwoofera do dowolnego pomieszczenia.

Pierwsze co przyciąga uwagę podczas odsłuchów to wspaniała spójność brzmienia całego systemu. Jest to często spotykane w systemach składających się z zestawów satelitarnych, ale firmie Tannoy udało się w temacie zespolenia barwy systemu wspiąć na wyżyny. Wzbogacony o dodatkowy przetwornik niskotonowy głośnik centralny, podczas odtwarzania ścieżek wielokanałowych przejmuje rolę przewodnika. To on perfekcyjnie, dynamicznie ale również spokojnie przekazuje wszystkie dźwięki z ekranu, stopniując dostarczane widzowi emocje. W zasadzie można powiedzieć, że większość tego co w reprodukcji dźwiękowej ścieżki filmowej jest najważniejsze, rozgrywa się w kanale centralnym. Centralny głośnik Tannoy’a wyraźnie wskazuje kto w kinie domowy jest najważniejszy.

System mimo niewielkich rozmiarów samych obudów, a także umieszczonych w nich przetwornikach Dual Concentric, jest nadspodziewanie efektywny. Przy ustawieniu podziału częstotliwości między satelitami a subwooferem w zakresie 80-100 Hz, i dysponując bardzo dobrym amplitunerem A/V, możemy wytworzyć w pomieszczeniu odsłuchowym bardzo wysokie poziomy ciśnienia akustycznego. Oczywiście system nie jest przeznaczony do stosowania w objętościach porównywalnych z salą gimnastyczną, ale w pomieszczeniach o powierzchni do 40-50 m2 może zagrać naprawdę głośno.

Tego typu zestawy, czyli małe satelity i wspierający je subwoofer, często mają problem z gładkim przejściem przez częstotliwość podziału między elementami systemu, co uwidacznia się najczęściej w niekontrolowanym basowym pomrukiwaniu, czy wzbudzaniu się rezonansów w zakresie średniego basu. Tym razem jest inaczej. Solidny wzmacniacz w subwooferze pozwala na bardzo subtelne – wtedy kiedy jest taka potrzeba – przekazywanie najniższych częstotliwości. Bas można określić jako krótki i konkretnie zdefiniowany z dużą gradacją barwy, która zawsze doskonale współgra z tą jaką reprodukują satelity.

Zestaw Arena to doskonały przykład, jak doświadczenie może pomóc w połączeniu czegoś co do tej pory połączyć się nie chciało, a już na pewno biorąc pod uwagę systemy plasujące się w ludzkich zakresach cenowych, było to bardzo trudne. Do dnia dzisiejszego mówiło się: albo będzie wyglądać, albo grać. Firmie Tannoy udało się systemem Arena połączył wodę i ogień. Pięknie nowocześnie wyglądający system z dźwiękiem bardzo, ale to bardzo wysublimowanym, wywarzonym i wciągającym to jest to na co wielu czekało od lat.

Dane techniczne

Parametry podstawowe
Moc łączna1000 W
Pasmo przenoszenia80-54000 Hz
Skuteczność88 dB
Impedancja8 Ω
Kolumna centralna
Zalecana moc wzmacniacza15-100 W
Skuteczność88 dB
Impedancja8 dB
Pasmo przenoszenia80 - 54000 Hz
Dual Concentric wysokotonowy19 mm tytanowa kopułka wysokotonowa, magnes neodymowy
Dual Concentric niskotonowy100 mm pulpa z włóknistej celulozy
Gł. niskotonowy100 mm pulpa z włóknistej celulozy
Typ zwrotnicyPasywna o niskich stratach energii, drugiego stopnia dla niskich częstotliwości i pierwszego stopnia dla wysokich częstotliwości
Typ obudowyBass-reflex
Częstotliwość podziału zwrotnicy1.75kHz (średnie do wysokich), 80Hz subwoofer
Wymiary (W s S x G)133 x 245 x 149 mm
Pojemność2,60 l
Waga4 kg
Kolumna satelitarna
Zalecana moc wzmacniacza15-100 W
Skuteczność88 dB
Impedancja8 Ω
Pasmo przenoszenia90-54000 Hz
Dual Concentric wysokotonowy19 mm tytanowa kopułka wysokotonowa, magnes neodymowy
Dual Concentric niskotonowy100 mm pulpa z włóknistej celulozy
Typ zwrotnicyPasywna o niskich stratach energii, drugiego stopnia dla niskich częstotliwości i pierwszego stopnia dla wysokich częstotliwości
Typ obudowyBass-reflex
Częstotliwość podziału zwrotnicy1,75 kHz
Wymiary (W s S x G)187 x 134 x 176 mm
Pojemność2,00 l
Waga2,5 kg

Dodatkowe informacje:

Okres gwarancji produktu w miesiacach: 24

Powieksz do pelnego rozmiaru

[ Zestaw kolumn głośnikowych 5.0 Tannoy ARENA Black ]